Dokumentų tvarkymas humanitarinei pagalbai į Ukrainą

Humanitarinė pagalba Ukrainai dokumentų įforminimas

Mūsų muitinės tarpininko atstovai padės paruošti muitinės dokumentus humanitarinės pagalbos pervežimui iš Lietuvos į Ukrainą.  Įmonėms, norinčioms tiekti humanitarinę pagalbą Ukrainoje, bus neatlygintinai forminamos muitinės procedūros humanitariniams kroviniams, taip pat bus konsultuojama, kaip tinkamai parengti dokumentaciją.

Atkreipiame dėmesį, kad teikti kaip humanitarinę pagalbą negalima:

 • Ginklų (Šaunamųjų, įskaitant dujinius, sprogdinimo ginklus ir kt.);
 • Šarvų elementų, šalmų, uniformų;
 • Kita karinė įranga;
 • Produktai, kurių eksportui iš Lietuvos Respublikos reikalinga licencija arba leidimas;
 • Maistas, kurio galiojimo laikas trumpas, sunkiai laikomas;
 • Kiti daiktai, kurie nėra humanitarinė pagalba.

Bendrosios humanitarinės pagalbos gabenimo į Ukrainą taisyklės:

 1. Prekėms, siunčiamoms kaip humanitarinė pagalba, turi būti įforminama eksporto procedūra elektroniniu būdu AES / ECS2 vidaus muitinėje. Įmonė ruošia dokumentus humanitarinės pagalbos gabenimui visuose krovininį transportą aptarnaujančiuose LR Muitinės krovinių postuose.
 2. Deklaracijai įforminti reikalingi dokumentai:
 • Dovanojimo aktas. Akte nurodoma siuntėjas, gavėjas ir krovinio aprašymas, kas nemokamai perduodama, kaip huminatrinė pagalba.
 • Specifikacija – detalus krovinio sąrašas – krovinio asortimentas, kiekis, pakuočių skaičius, transportuojama ant palečių ar dėžese, bendras svoris, bendra vertė.
 1. Produktai turi būti supakuoti ir gabenami tokiomis sąlygomis, kurios yra tinkamos atitinkamoms prekėms ir leidžia jas identifikuoti. Specialių apribojimų ar reikalavimų nėra. Dėl tipo ir saugos taikomos bendrosios vežimo taisyklės.

Supaprastintos Lenkijos – Ukrainos sienos kirtimo procedūros

Lenkijos muitinė, matydama augančius humanitarinės pagalbos krovinių kiekius, nuo 2022 m. kovo 7 dienos supaprastino sienos kirtimo procedūras. Šiuo metu paruošti dokumentus humanitarinės pagalbos gabenimui iš Lenkijos į Ukrainą per Korzcowa ir Dorohusk pasienio punktus gali pats siuntėjas užpildęs specialią formą. Formą rasite: https://pomagamukrainie.gov.pl/konwoj , tinklapio viršuje galite pasikeisti tinklapio rodymą iš lenkų į anglų kalbą.

Taip pat skaitykite